Αθλητισμός » Η κλήρωση του Κυπέλλου μπάσκετ
ΟΙ ΑΝΤΙΠΑΛΟΙ ΤΟΥ ΕΡΜΗ ΑΓΙΑΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΓΣ ΦΑΡΣΑΛΩΝ

Η κλήρωση του Κυπέλλου μπάσκετ

Η κλήρωση του Κυπέλλου μπάσκετ

Ολοκληρώθηκε η κλήρωση του Κυπέλλου Ελλάδος, χωρίς να βγει κάποιο ντέρμπι «αιωνίων».

Ο Ολυμπιακός θα υποδεχτεί τον Χολαργό στη φάση των «16», σε παιχνίδι που θα διεξαχθεί δίχως την παρουσία κόσμου, λόγω τιμωρίας των Πειραιωτών, ενώ ο Παναθηναϊκός θα πρέπει να περιμένει τον αντίπαλό του που θα είναι ομάδα είτε της Α2 είτε της Β” Εθνικής.

Κάτι αντίστοιχο ισχύει και για την κάτοχο του τροπαίου ΑΕΚ, η οποία θα πρέπει να περιμένει να κυλήσει η διαδικασία για να μάθει αντίπαλο στη φάση των «16». Τόσο οι πράσινοι όσο και οι κιτρινόμαυροι θα είναι φιλοξενούμενοι στα παιχνίδια αυτά.

Βάσει της κλήρωσης, Ολυμπιακός και Παναθηναϊκός οδηγούνται προς την 4άδα, ενώ το ΠΑΟΚ-ΑΕΚ αναμένεται να είναι το μεγάλο παιχνίδι στους «8» του θεσμού.

Αναλυτικά το πλήρες πρόγραμμα του Κυπέλλου Ελλάδος:

Α” Φάση – Σωματεία Β” Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών
1η Αγωνιστική – Κυριακή 16/09/2018

1ος ΟΜΙΛΟΣ

01. ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ – ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ

02. ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ – ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

03. ΓΣ ΜΑΝΔΡΑΣ Ο ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ – ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ

04. ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ – ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ

05. ΑΕ ΠΕΝΤΕΛΗΣ – ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ ΑΣ

06. ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ – ΑΟ ΓΛΑΥΚΟΣ

07. ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ – ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟΚ

08. ΟΙΑΞ ΝΑΥΠΛΙΟΥ – ΠΟΚ ΕΣΠΕΡΟΣ

2ος ΟΜΙΛΟΣ

09. ΜΑΣ ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ – ΣΑ ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ

10. ΓΣ ΦΑΡΣΑΛΩΝ – ΚΣ ΓΕΦΥΡΑΣ

11. ΣΑΑΚ ΑΝΑΤΟΛΙΑ – ΓΣ ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ

12. ΓΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ – ΑΣ ΜΑΧΗΤΕΣ ΔΟΞΑ ΠΕΥΚΩΝ

13. ΑΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ – ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ

14. ΓΑΣ ΧΑΛΚΗΔΟΝΑΣ – ΑΣ ΕΥΡΩΠΗ 87 ΠΕΥΚ.

15. ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ – ΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ

16. ΚΕ ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ – ΑΟΚ ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ

Α” Φάση – Σωματεία Α2 & Β” Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών

Α” Φάση – 2η Αγωνιστική – Τετάρτη 19/09/2018

17. ΝΙΚΗΤΗΣ Α15 – ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ

18. ΝΙΚΗΤΗΣ Α7 – ΓΣ ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ

19. ΝΙΚΗΤΗΣ Α16 – ΑΙΟΛΟΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ

20. ΝΙΚΗΤΗΣ Α6 – ΑΣΚ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ

21. ΝΙΚΗΤΗΣ Α14 – ΑΣΑ ΚΟΡΟΙΒΟΣ

22. ΝΙΚΗΤΗΣ Α10 – ΓΣ ΕΡΜΗΣ ΑΓΙΑΣ ΛΑΡ.

23. ΝΙΚΗΤΗΣ Α12 – ΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ

24. ΝΙΚΗΤΗΣ Α4 – ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

25. ΝΙΚΗΤΗΣ Α8 – ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ

26. ΝΙΚΗΤΗΣ Α13 – ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

27. ΝΙΚΗΤΗΣ Α5 – ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΑΣ

28. ΝΙΚΗΤΗΣ Α9 – ΗΡΑΚΛΗΣ 2017

29. ΝΙΚΗΤΗΣ Α1 – ΑΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ

30. ΝΙΚΗΤΗΣ Α2 – ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ

31. ΝΙΚΗΤΗΣ Α3 – ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ

32. ΝΙΚΗΤΗΣ A11 – ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ

Α” Φάση – 3η Αγωνιστική – Σάββατο 22 ή Κυριακή 23/09/2018

33. ΝΙΚΗΤΗΣ Α26 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α23

34. ΝΙΚΗΤΗΣ Α31 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α32

35. ΝΙΚΗΤΗΣ Α24 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α20

36. ΝΙΚΗΤΗΣ Α19 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α22

37. ΝΙΚΗΤΗΣ Α27 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α18

38. ΝΙΚΗΤΗΣ Α25 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α30

39. ΝΙΚΗΤΗΣ Α17 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α28

40. ΝΙΚΗΤΗΣ Α21 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α29

Α” Φάση – 4η Αγωνιστική – Τετάρτη 26/09/2018

41. ΝΙΚΗΤΗΣ Α39 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α37

42. ΝΙΚΗΤΗΣ Α38 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α36

43. ΝΙΚΗΤΗΣ Α40 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α34

44. ΝΙΚΗΤΗΣ Α33 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α35

 

Α” Φάση – 5η Αγωνιστική – Σάββατο 29/09/2018

45. ΝΙΚΗΤΗΣ Α41 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α44

46. ΝΙΚΗΤΗΣ Α42 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α43

Β” Φάση – Σωματεία Α1 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών + Σωματεία Α” Φάσης

B” Φάση – Τετάρτη 03/10/2018

47. ΡΕΘΥΜΝΟ – ΓΣ ΚΥΜΗΣ

48. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ – ΑΕ ΧΟΛΑΡΓΟΥ

49. ΝΙΚΗΤΗΣ Α46 – ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ

50. ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ – ΑΡΗΣ

51. ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΛΗΜΝΟΥ

52. ΑΟ ΚΟΛΟΣΣΟΣ ΡΟΔΟΥ – ΓΣ ΛΑΥΡΙΟΥ

53. ΠΑΟΚ 2004 – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

54. ΝΙΚΗΤΗΣ Α45 – ΑΕΚ ΝΕΑ 2014

Γ” Φάση – Προημιτελικοί Αγώνες

Σάββατο 3 ή Κυριακή 4/11/2018

55. ΝΙΚΗΤΗΣ Α47 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α51

56. ΝΙΚΗΤΗΣ Α53 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α54

57. ΝΙΚΗΤΗΣ Α50 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α49

58. ΝΙΚΗΤΗΣ Α48 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α52

Δ” Φάση – Ημιτελικοί Αγώνες

Τετάρτη 13/02/2019
59. -

60. -

Ε” Φάση – Τελικός – Κυριακή 17/02/2019

61. Νικητής Α59 – Νικητής Α60

Διαβάστε επίσης: