Αθλητισμός » Σε αγώνες οι Μαραθωνοδρόμοι

Σε αγώνες οι Μαραθωνοδρόμοι

Σε αγώνες οι Μαραθωνοδρόμοι

Το Σάββατο 2 Ιουνίου στον 3ο αγώνα ΑΝΕΜΟΣ έλαβαν μέρος οι εξής αθλητές του συλλόγου:
12ΩΡΟ: Ιωάννης Σκρουμπής, Θεόδωρος Παπαδόπουλος, Δημήτριος Γραμματικός
6ΩΡΟ: Φιλάρετος Κυριακάκης, Φώτης Θωμάς, Φανή Τσαγκούλη (3η γενική), Κων/νος Σαρηγιαννίδης, Γεώργιος Φωτιάδης, Θεόδωρος Τόπας, Απόστολος Χρηστούλας.

Την Κυριακή 3 Ιουνίου έλαβαν μέρος στους ορεινούς αγώνες στο Μέτσοβο οι εξής αθλητές του συλλόγου:
Ursa Trail 40χλμ: Χρήστος Φωλίνας, Βασίλειος Φαλτσής, Απόστολος Γούλας, Νικόλαος Μπαλογιάννης, Ωραιόπουλος Χρήστος, Ιωάννης Παπαγεωργίου.
Ursa Trail 20χλμ: Αντώνης Γιώτας, Νίκος Αρσενίου, Μαρία Σταμάτη, Γεώργιος Γκαγκάρας, Δημήτριος Παληογιάννης.

Στον αγώνα στη Βερδικούσα που έγινε για πρώτη φορά πολλοί αθλητές του Συλλόγου Μαραθωνοδρόμων Νομού Λάρισας έλαβαν μέρος.
Συγκεκριμένα στον αγώνα των 21 χλμ έλαβαν μέρος και τερμάτισαν επιτυχώς οι: Λάμπας Γιώργος (3ος στη γενική κατηγορία), Μάγγος Κωνσταντίνος, Τρέμμας Γιώργος, Λάμαρης Ιωάννης, Κούρτης Νικόλαος, Τρουμπούκης Βασίλειος, Σβάρνας Τάσος, Πασιάς Κωνσταντίνος, Αυξωνίδης Γεώργιος, Ρίζος Γεώργιος, Αγγέλης Κωνσταντίνος, Μαγαλιός Κωνσταντίνος, Βελιούλη Αλεξία, Μεταξάς Άγγελος, Γκουντούρας Νικόλαος, Κουτσονίκος Βασίλειος, Βασιλείου Ηλίας, Παπακωνσταντίνου Θεόδωρος και Νυχτερίδας Γιώργος.
Στον αγώνα των 5 χλμ έλαβαν μέρος και τερμάτισαν επιτυχώς οι: Καφφές Αθανάσιος, Θώμος Νίκος, Γκόλτσιος Κώστας, Σιδέρης Ιωάννης, Χονδρος Δημήτρης, Σβάρνας Αθανάσιος, Κατσάνη Νικολέτα, Σβάρνας Κωνσταντίνος, Κοντοθανάση Σοφία, Καραμάνου Ελένη και Σταθοπούλου Νικολέτα.

Μαραθωνοδρόμοι 2

Επίσης, έλαβαν μέρος στον αγώνα 10 χλμ στην Κατερίνη με την ονομασία Ten – Ten, οι Τσινίκου Δήμητρα (2η νικήτρια στη γενική κατηγορία), Γκόλτσιος Αθανάσιος και Γκόλτσιος Κωνσταντίνος.

Επίσης στον 34ο Αγώνα θησίας Διστόμου έλαβαν μέρος και τερμάτισαν επιτυχώς οι Σβάρνας Ηλίας, Τσιάρας Αθανάσιος και Τσελεπίδης Σταυρος.

μαραθωνοδρόμοι 3'

Στον 4ο Αγώνα Μνήμης στα Βούναινα έλαβαν μέρος και τερμάτισαν επιτυχώς οι Ζησόπουλος Βασίλης (1ος νικητής), Παυλου Χρήστος (2ος νικητής), Αλμπαντάκης Κώστας (1ος στην ηλικιακή του κατηγορία), Παπαστεργίου Κώστας (1ος στην ηλικιακή του κατηγορία).
Στον 4ο Αγώνα δρόμου “Το πέρασμα του Απόστολου Παύλου”, έλαβαν μέρος και τερμάτισαν επιτυχώς οι: Σβάρνας Γεώργιος, Σβάρνας Ηλίας και Σβάρνας Τάσος.

Στον αγώνα ορεινής ποδηλασίας 44 χλμ στο Δασικό χωριό Ερυμάνθου στην Ξάνθη έλαβε μέρος και τερμάτισε επιτυχώς ο Καραγιαννίδης Χρήστος.

Διαβάστε επίσης: