Αθλητισμός » Πρωταθλήτρια η Αστραπή Νέας Πολιτείας
ΠΡΟΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΠΣΛ

Πρωταθλήτρια η Αστραπή Νέας Πολιτείας

Μετά από έναν συναρπαστικό τελικό, η Αστραπή Νέας Πολιτείας με εντυπωσιακή ανατροπή στην επανάληψη, κατάφερε να κατακτήσει την κούπα επικρατώντας της αξιόμαχης Νίκης/Μιχαήλ με 4-2 και αναδείχθηκε πρωταθλήτρια στο προπαιδικό πρωτάθλημα της ΕΠΣΛ.

Σε ένα παιχνίδι που έγινε στο γήπεδο της Γιάννουλης και με μια κατάμεστη κερκίδα αποτελώντας μια πραγματική γιορτή του ποδοσφαίρου, με τους αυριανούς άσους να προσφέρουν δυνατές συγκινήσεις και πλούσιο θέαμα.

Οι «πορτοκαλί» ήταν αυτοί που βρέθηκαν μπροστά στο σκορ μόλις στο 4΄μετά από καλοχτυπημένο κόρνερ του Πέτρου με τη μπάλα να βρίσκει και σε αμυντικό και να καταλήγει στα δίχτυα κάνοντας το 1-0.

Όμως οι «κόκκινοι» αντέδρασαν και στο 10΄ο Αρσένης με ένα γκολ σπάνιας ομορφιάς έφερε το ματς στα ίσια. Στο 13΄ο Νικολακούλης είχε δοκάρι για λογαριασμό της Αστραπής και στο 18΄ο Γκουγκουλιάς με ωραίο σουτ έκανε το 2-1 για τη Νίκη/Μιχαήλ.

Στην επανάληψη οι παίκτες του Γιάννη Σιάρκου ανέβασαν στροφές και με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Νότα ο οποίος πέτυχε δύο εντυπωσιακά τέρματα (31΄, 47΄) έφτασαν στην ολική ανατροπή. Σκόραρε και ο Κωνσταντίνου (38΄).

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Χαράλαμπος Διαμάντης με βοηθούς τους Θωμά Πάλλα και Ηλία Γκόγκο.

ΑΣΤΡΑΠΗ ΝΕΑΣ ΠΟΛΙΤΕΙΑΣ (Γ. Σιάρκος): Μπαρούτας, Διαμαντόπουλος, Πέτρου Δ., Νικολακούλης, Μπαντραλέξης, Πέτρου Γ., Δράμης, Κωνσταντίνου, Νότας, Ρίζος, Ιωαννίδης, Γκανάτσιος, Βέλλας, Φωτίου, Αθανασόπουλος.

ΝΙΚΗ/ΜΙΧΑΗΛ (Δ. Σκλάβος): Ζησόπουλος, Αρσένης, Αρσενίδης, Βούγιας, Γκουγκουλιάς, Δαούλας, Ζαρκαδής, Καραλής, Κούρτης, Λάζος, Μπίκος, Παπαδόπουλος, Ραπτόπουλος, Φώλιας, Κορομηλάς.