Εκπαίδευση » ΤΕΙ Θεσσαλίας » Στην Κεντρική Πλατεία Λάρισας η τελετή λήξης της 10ης Φοιτητικής Εβδομάδας

Στην Κεντρική Πλατεία Λάρισας η τελετή λήξης της 10ης Φοιτητικής Εβδομάδας

Στην Κεντρική Πλατεία Λάρισας η τελετή λήξης της 10ης Φοιτητικής Εβδομάδας

Στην Κεντρική Πλατεία Λάρισας θα πραγματοποιηθεί η τελετή λήξης της 10ης Φοιτητικής Εβδομάδας Αθλητικών & Πολιτιστικών Εκδηλώσεων του ΤΕΙ Θεσσαλίας

Η εκδήλωση θα διεξαχθεί την Παρασκευή 1 Ιουνίου 2018 και ώρα 20:30.

Το πρόγραμμα της τελετής λήξης:

20:30-20:35: Χαιρετισµός Εκδήλωσης από τον Πρύτανη του ΑΤΕΙ/Θ Καθηγητή Ξενοφών Σπηλιώτη.

20:35-20:43:Απολογισµός των Αθλητικών και Πολιτιστικών δραστηριοτήτων του ΑΤΕΙ/Θ. Μπούτλας Γεώργιος, Υπεύθυνος  Φυσική Αγωγής.

21:43-21:45: Παρουσίαση    χορών από τα παιδιά του νηπιαγωγείου του ΑΤΕΙ Θεσσαλίας.

20:45-21:00: Παρουσίαση  παραδοσιακών Βλάχικων χορών    από  τη χορευτική οµάδα του συλλόγου Βλάχων φοιτητών ΑΤΕΙ/Θ 1.Πωγωνίσιος 2.Ζαγορίσιος3.Τάσμικος 4.Ζαχαρούλα 5.Συγκαθιστός(τ’αιδόνια) 6.Μπεράτι.

21:00-21:15: Παρουσίαση παραδοσιακών χορών του Πόντου από τη χορευτική ομάδα του συλλόγου Ποντίων φοιτητών ΑΤΕΙ/Θ. 1)Ομαλ κερασούντας ή αλλιως εμπροπις 2) Τικ μονον (Ματσούκας)-τικ διπλον (πανποντιακος)-τικ τονγιας (τονγια)- τικ τρομαχτον (τραπεζουντας),3)Σερενιτσα(χερίανας)-Λετσίνα(καρς),4)Σερρα(Κοσμα Ματσουκας),5) Αρματσουκ(καρς),6)Τας(καρς).

21:15-21:30: Παρουσίαση  παραδοσιακών  χορών  της  Κρήτης  από  τη χορευτική οµάδα του συλλόγου Κρητών φοιτητών ΑΤΕΙ/Θ  1. Συρτός 2.  Μαλεβιζιώτης  3. Λαζιώτης 4. Πεντοζάλης 5. Ανωγιανός.

21:20-21:35: Παρουσίαση παραδοσιακών χορών Μακεδονίας από τη χορευτική ομάδα φοιτητών του ΑΤΕΙ/Θ

1.Συρτός Μακεδονίας2.Ράικος 3.Λεβέντικος 4.Ζάραμο 5.Τρεχάτος.

21:35-21:50: Επίδειξη  Capoeira από φοιτητές και φοιτήτριες του ΑΤΕΙ/Θ

21:55-22:00: Χορογραφία :  Freak Show

22:00-22:05: Χορογραφία :  Τango από φοιτητές του ΑΤΕΙ Θεσσαλίας

22:05-22:10: Χορογραφία : ALEX & DESPINA LATIN SHOW

22:10-22:15: Χορογραφία :  Hip  Hop

22:15-22:20:  Χορογραφία : Break dance

22:20-22:25: Χορογραφία  : Dance  fitness

22:25-22:30: Χορογραφία  : Oriental

22:30-22:35: Χορογραφία  : Σύγχρονου χορού  (Re) Action.

22:34-22:40: Χορογραφία : Latin – Salsa

Βράβευση φοιτητών/αθλητών στους Διατμηματικούς Αγώνες του ΑΤΕΙ/Θ

ΜΟΥΣΙΚΟΙ

Μάριος  Σαρακατσιάνος        Λαούτο

Γιάννης  Μακρυγιάννης        Κρουστά

Λευτέρης Γάλλος                  Βιολί

Κώστας    Κωστούλης           Κλαρίνο

Κώστας    Κουλούμογλου     Ποντιακή Λύρα

Ραφαήλ    Παπαδόπυλος      Νταούλι

Κωστής       Βλάσης                     Κρητική Λύρα

Γιώργης Χατζηπαραδείσης   Λαούτο

Διαβάστε επίσης: