Αθλητισμός » Αποτελέσματα και βαθμολογία στη Football League

Αποτελέσματα και βαθμολογία στη Football League

Αποτελέσματα και βαθμολογία στη Football League

Μεγάλο διπλό πέτυχε στα Χανιά ο Άρης που με νίκησε τον αξιόμαχο Κισσαμικό με σκορ 2-3 και διατηρήθηκε σε τροχιά τίτλου.

Σημαντική νίκη για την Καρδίτσα που έδειξε ζωντανή στην έδρα της ενάντια στην ΑΕ Καραϊσκάκης, ισοπαλία στην Καλαμαριά ανάμεσα σε Τρίκαλα και Απόλλωνα Πόντου, «Χ» ανάμεσα σε Καλλιθέα και Παναιγιάλειο, ενώ ξεχώρισε το «διπλό» του Απόλλωνα Λάρισας κόντρας στον Αιγινιακό.

Το πρόγραμμα της 23ης αγωνιστικής:

Σάββατο 24 Μαρτίου
ΑΟΧ Κισσαμικός – Άρης 2-3 (17′, 62′ Λεό /25′, 43′ Διαμαντόπουλος, 85′ Πασάς)
Αν. Καρδίτσας – ΑΕ Καραϊσκάκης 1-0 (52′ Τζέκος)
Παναιγιάλειος – Καλλιθέα 0-0
Αιγινιακός – Απόλλων Λάρισας 1-2 (36′ Γιαζιτζόγλου / 45′ + 2′ Λίταινας)
Απόλλων Πόντου – Τρίκαλα 1-1 (48′ Χασομέρης / 60′ Χιντζίδης)
ΟΦΗ – Εργοτέλης (17:00, «Θ. Βαρδινογιάννης»)
Σπάρτη – Βέροια 3-0 α.α.
Πανσερραϊκός – Αχαρναϊκός 3-0 α.α.

Κυριακή 25 Μαρτίου
Δόξα Δράμας – Παναχαϊκή (15:00 ΕΡΤ3, Γήπεδο Δόξας)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ:

# Ομάδα ΑΓ Ν Ι Η Γ Β
1. Άρης 23 17 6 0 42:9 57
2. ΟΦΗ 22 17 3 3 50:9 54
3. Παναχαΐκή 22 14 5 3 30:12 47
4. Δόξα Δράμας 22 11 7 4 30:15 40
5. Απόλλων Λάρισας 23 13 1 9 33:25 40
6. Απόλλων Πόντου 23 10 8 5 32:17 38
7. Α.Ο. Χανιά Κισσαμικός 22 11 4 7 34:22 37
8. Καραϊσκάκης 23 10 6 7 27:18 36
9. Τρίκαλα 23 9 8 6 18:16 35
10. Σπάρτη 22 8 5 9 18:19 29
11. Αναγέννηση Καρδίτσας 23 7 4 12 17:26 25
12. Εργοτέλης 22 7 5 11 24:31 23
13. Αιγινιακός 23 6 5 12 21:41 23
14. Παναιγιάλειος 23 5 6 12 15:31 21
15. Πανσερραϊκός 22 5 4 13 24:36 19
16. Καλλιθέα 23 3 7 13 13:26 16
17. Βέροια 21 6 2 13 16:31 8
18. Αχαρναϊκός 22 1 0 21 2:62 -51

*** Βέροια και Αχαρναϊκός έχουν αποχωρήσει από το πρωτάθλημα

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Σάββατο 31 Μαρτίου
Παναχαϊκή – ΟΦΗ (15:00 ΕΡΤ3, Γήπεδο Αγυιάς)
Σπάρτη – ΑΟΧ Κισσαμικός (15:00, Δημ. Στάδιο Σπάρτης)
Εργοτέλης – Παναιγιάλειος (15:00, Παγκρήτιο Στάδιο)
Απόλλων Λάρισας – Τρίκαλα (15:00, Αλκαζάρ)

Κυριακή 1 Απριλίου
Καλλιθέα – Απόλλων Πόντου (15:00 ΕΡΤ3, «Γρ. Λαμπράκης»)
Άρης – Δόξα Δράμας (15:00, «Κλ. Βικελίδης»)
Καραϊσκάκης Άρτας – Αιγινιακός (15:00, Δημ. Αγίων Αναργύρων)
Βέροια – Πανσερραϊκός 0-3 α.α.
Αχαρναϊκός – Αν. Καρδίτσας 0-3 α.α.