Αρχική » Αθλητισμός » 44 μετάλλια για το ΝΟΛ στους Χειμερινούς Αγώνες

44 μετάλλια για το ΝΟΛ στους Χειμερινούς Αγώνες

44 μετάλλια για το ΝΟΛ στους Χειμερινούς Αγώνες

Στο κλειστό κολυμβητήριο ΕΑΚ Λάρισας διεξήχθησαν το Σάββατο 05/03/2016  οι Χειμερινοί αγώνες προαγωνιστικών κατηγοριών 9 έως 12 ετών.

Με συμμετοχή 15 συλλόγων από όλη την Ελλάδα και μεγάλο αριθμό αθλητών, το τμήμα της προαγωνιστικής κολύμβησης του Ν.Ο.Λ. κάνοντας  για ακόμη μία φορά μία άκρως δυναμική εμφάνιση κατέκτησε με συνολικά 44 μετάλλια τη δεύτερη θέση στη συνολική κατάταξη των συλλόγων και στο σύνολο των χρυσών μεταλλίων.

Οι μικροί κολυμβητές του Ν.Ο.Λ. εκτός από νέες εμπειρίες κατάφεραν να κατακτήσουν και τους στόχους τους, αναδεικνύοντας την αξιόλογη δουλειά που γίνετε καθημερινά στα τμήματα υποδομών του Ν.Ο.Λ.,  συγκεντρώνοντας αναλυτικά: 19 Χρυσά, 14 Ασημένια και  11 Αργυρά.

Αποτελέσματα  1ων θέσεων:

  1. ΘΕΟΔΩΡΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ           ΑΓ12   100m ΠΡΟΣΘΙΟ
  2. ΘΕΟΔΩΡΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ           ΑΓ12   50m ΠΡΟΣΘΙΟ
  3. ΘΕΟΔΩΡΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ           ΑΓ12   200m ΠΡΟΣΘΙΟ
  4. ΣΑΞΩΝΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ                  ΑΓ12   200m ΥΠΤΙΟ
  5. ΣΑΞΩΝΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ                  ΑΓ12   50m ΥΠΤΙΟ
  6. ΣΑΞΩΝΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ                  ΑΓ12   100m ΥΠΤΙΟ
  7. ΧΡΥΣΑΝΘΙΔΗΣ ΣΑΒΒΑΣ              ΑΓ12   50m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ
  8. ΧΡΥΣΑΝΘΙΔΗΣ ΣΑΒΒΑΣ              ΑΓ12   100m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ
  9. ΤΣΟΓΚΑ ΜΑΡΙΑ                              ΚΡ11   100m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ
  10. ΜΟΥΣΤΑΚΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ               ΑΓ10   50m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ
  11. ΧΡΙΣΤΑΚΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ     ΑΓ09   50m ΥΠΤΙΟ
  12. ΝΙΑΝΙΟΠΟΥΛΟΥ ΖΩΗ                  ΚΡ09   100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ
  13. ΓΡΟΖΙΔΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ                  ΚΡ09   50m ΥΠΤΙΟ

 

  1. Σκυταλοδρομία 4 x 50m ΕΛΕΥΘΕΡΟ          ΚΡ09

ΓΡΟΖΙΔΟΥ Δ., ΝΙΑΝΙΟΠΟΥΛΟΥ Ζ., ΣΟΥΛΟΥΚΟΥ Ε., ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ Κ.

  1. Σκυταλοδρομία 4 x 50m ΜΙΚΤΗ ΟΜΑΔ.     ΚΡ09

ΣΟΥΛΟΥΚΟΥ Ε., ΚΟΝΤΟΒΑΣΙΛΗ Κ., ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ Κ., ΓΡΟΖΙΔΟΥ Δ.

  1. Σκυταλοδρομία 4 x 50m ΕΛΕΥΘΕΡΟ          ΑΓ09

ΧΡΙΣΤΑΚΟΣ Κ., ΖΑΧΟΣ Φ., ΠΡΙΦΤΗΣ Α., ΧΑΤΖΗΣ Θ.

  1. Σκυταλοδρομία 4 x 50m ΜΙΚΤΗ ΟΜΑΔ.     ΑΓ09

ΧΑΤΖΗΣ Θ., ΓΚΙΝΤΕΡΣΟΣ ΟΡ., ΖΑΧΟΣ Φ., ΧΡΙΣΤΑΚΟΣ Κ.

  1. Σκυταλοδρομία 4 x 100m ΜΙΚΤΗ ΟΜΑΔ.   ΑΓ12

ΧΡΥΣΑΝΘΙΔΗΣ Σ., ΚΑΛΟΓΗΡΟΣ Δ., ΣΑΞΩΝΗΣ Β., ΘΕΟΔΩΡΗΣ Π.

  1. Σκυταλοδρομία 4 x 50m ΕΛΕΥΘΕΡΟ          ΑΓ12

ΧΡΥΣΑΝΘΙΔΗΣ Σ., ΚΑΛΟΓΗΡΟΣ Δ., ΣΑΞΩΝΗΣ Β., ΘΕΟΔΩΡΗΣ Π.

 

Αποτελέσματα  2ων θέσεων:

  1. ΠΡΙΦΤΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ                                    ΑΓ09   50m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ
  2. ΧΡΙΣΤΑΚΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ     ΑΓ09   50m EΛΕΥΘΕΡΟ
  3. ΓΚΙΝΤΕΡΣΟΣ ΟΡΕΣΤΗΣ                 ΑΓ09   50m ΠΡΟΣΘΙΟ
  4. ΜΟΥΣΤΑΚΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ               ΑΓ10   200m ΜΙΚΤΗ ΑΤΟΜΙΚΗ
  5. ΖΑΓΚΟΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ               ΑΓ11   100m ΥΠΤΙΟ
  6. ΧΡΥΣΑΝΘΙΔΗΣ ΣΑΒΒΑΣ              ΑΓ12   200m ΕΛΕΥΘΕΡΟ
  7. ΣΟΥΛΟΥΚΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ          ΚΡ09   50m ΥΠΤΙΟ
  8. ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΚΩΝ/ΝΑ           ΚΡ09   50m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ
  9. ΣΟΥΛΟΥΚΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ           ΚΡ09  50m ΠΡΟΣΘΙΟ
  10. ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ        ΚΡ10   50m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ
  11. ΧΑΤΖΗ ΙΟΚΑΣΤΗ                           ΚΡ10   100m ΥΠΤΙΟ
  12. ΤΣΟΓΚΑ ΜΑΡΙΑ                              ΚΡ11   50m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ
  13. ΓΚΑΝΑΒΑ ΑΝΘΗ                           ΚΡ12   50m ΥΠΤΙΟ

 

  1. Σκυταλοδρομία 4 x 100m ΜΙΚΤΗ ΟΜΑΔ.   ΚΡ11

ΖΑΧΟΥ Μ., ΛΑΖΑΡΙΔΗ ΑΘ., ΤΣΟΓΚΑ Μ., ΤΣΙΩΝΑ Μ.

 

Αποτελέσματα  3ων θέσεων:

  1. ΖΑΓΚΟΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ               ΑΓ11   50m ΥΠΤΙΟ
  2. ΜΙΓΔΑΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ                ΑΓ11   200m ΠΡΟΣΘΙΟ
  3. ΧΑΤΖΗ ΙΟΚΑΣΤΗ                           ΚΡ10   200m ΕΛΕΥΘΕΡΟ
  4. ΜΑΡΑΚΟΥ ΖΩΗ                                          ΚΡ10   50m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ
  5. ΠΑΥΛΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ                ΚΡ12   800m EΛΕΥΘΕΡΟ
  6. ΓΚΑΝΑΒΑ ΑΝΘΗ                           ΚΡ12   100m ΥΠΤΙΟ
  7. ΓΡΟΖΙΔΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ                              ΚΡ09   50m EΛΕΥΘΕΡΟ
  8. ΚΟΝΤΟΒΑΣΙΛΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ            ΚΡ09   50m ΠΡΟΣΘΙΟ

 

  1. Σκυταλοδρομία 4 x 50m ΕΛΕΥΘΕΡΟ                      ΑΓ11

ΓΚΙΝΤΕΡΣΟΣ Ι., ΖΑΓΚΟΤΗΣ Δ., ΚΑΡΑΒΑΣ Λ., ΚΑΤΣΑΝΤΩΝΗΣ Κ.

  1. Σκυταλοδρομία 4 x 50m ΜΙΚΤΗ ΟΜΑΔ.     ΚΡ10

ΚΟΥΚΑΛΑ Σ., ΧΑΤΖΗ Ι., ΜΑΡΑΚΟΥ Ζ., ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ Β.

  1. Σκυταλοδρομία 4 x 100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ                    ΚΡ11

ΤΣΟΓΚΑ Μ., ΑΓΓΕΛΑΚΟΠΟΥΛΟΥ Ε., ΖΑΧΟΥ Μ., ΤΣΙΩΝΑ Μ.

 

Ο Ν.Ο.Λ. συμμετείχε στους αγώνες προαγωνιστικών κατηγοριών συνολικά με 76 παιδιά ηλικίας 9 έως 12 ετών, υπό τη στήριξη και την καθοδήγηση των προπονητών τους Γεωργίου Νίκου, Παπαναγιώτου Ηλία και Μαξιμιάδη Κων/νου.

 

ΘΕΟΔΩΡΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ, ΚΑΛΟΓΗΡΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ, ΠΡΙΦΤΗΣ ΚΟΣΜΑΣ, ΣΑΞΩΝΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ, ΧΡΥΣΑΝΘΙΔΗΣ ΣΑΒΒΑΣ, ΓΚΙΝΤΕΡΣΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ, ΖΑΓΚΟΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ, ΚΑΡΑΒΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ, ΚΑΤΣΑΝΤΩΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ, ΜΙΓΔΑΝΗΣ ΝΙΚΟΣ, ΜΠΑΚΟΓΙΑΝΝΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ, ΡΙΖΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ, ΤΣΑΤΣΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ, ΧΑΪΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ, ΧΑΡΙΣΜΙΑΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ, ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΒΑΣΙΛΗΣ, ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ ΦΩΤΗΣ, ΔΡΑΜΠΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ, ΚΑΛΛΙΑΚΟΥΔΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ, ΛΟΥΤΡΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ, ΜΑΚΡΗΣ ΣΩΤΗΡΗΣ, ΜΙΧΑΗΛ ΒΑΣΙΛΗΣ, ΜΟΥΣΤΑΚΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ, ΜΠΕΡΝΤΟΥΦΗ ΑΓΓΕΛΟΣ, ΣΑΚΕΛΛΑΡΙΟΥ ΓΙΩΡΓΟΣ, ΣΙΛΙΤΖΗΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ, ΤΟΥΛΙΟΣ ΗΛΙΑΣ, ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ, ΓΚΙΝΤΕΡΣΟΣ ΟΡΕΣΤΗΣ, ΕΥΣΤΑΘΙΑΔΗΣ ΠΕΤΡΟΣ, ΖΑΧΟΣ ΦΩΤΗΣ, ΚΑΝΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ, ΠΡΙΦΤΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ, ΣΙΛΙΤΖΗΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ, ΧΑΤΖΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ, ΧΡΙΣΤΑΚΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ, ΓΚΑΝΑΒΑ ΑΝΘΗ, ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ ΚΑΤΙΑΝΑ, ΖΥΓΟΤΕΓΟΥ ΜΑΡΙΑ, ΜΑΚΡΗ ΣΩΤΗΡΙΑ, ΠΑΥΛΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ, ΤΣΙΠΛΑΚΟΥΛΗ ΕΛΕΝΗ, ΑΓΓΕΛΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΓΕΝΙΑ, ΔΟΝΤΑ ΜΑΡΙΑ, ΖΑΧΟΥ ΜΑΡΙΑ, ΚΑΤΙΝΑ ΕΛΕΝΗ, ΛΑΖΑΡΙΔΗ ΑΘΑΝΑΣΙΑ, ΣΙΛΙΤΖΗ ΕΥΑΓΓΕΛΕΙΑ, ΤΟΠΗ ΣΤΕΛΛΑ, ΤΣΙΑΤΑ ΛΑΜΠΡΙΝΗ, ΤΣΙΩΝΑ ΜΑΡΙΑ, ΤΣΟΓΚΑ ΜΑΡΙΑ, ΒΙΝΤΩΚΗ ΘΕΟΔΩΡΑ, ΚΑΡΑΘΑΝΟΥ ΕΛΕΝΗ, ΚΟΥΚΑΛΑ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ, ΜΑΡΑΚΟΥ ΖΩΗ, ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ, ΠΑΠΟΥΤΣΙΔΑΚΗ ΜΑΡΙΑ, ΤΣΑΤΣΑ ΑΝΝΑ, ΤΣΕΡΤΙΚΙΔΟΥ ΖΩΗ, ΧΑΤΖΗ ΠΑΡΘΕΝΟΠΗ-ΙΟΚΑΣΤΗ, ΓΚΑΡΑΒΕΛΗ ΑΦΕΝΤΙΑ, ΓΡΟΖΙΔΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ, ΖΜΠΗΤΑ ΧΡΙΣΤΙΝΑ, ΚΑΨΑΛΗ ΜΑΡΙΑ, ΚΟΝΤΟΒΑΣΙΛΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ, ΛΑΖΑΡΙΔΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ, ΛΙΤΣΙΟΥ ΔΑΦΝΗ, ΜΑΓΚΑ ΕΙΡΗΝΗ, ΜΠΕΖΑΤΙ ΣΟΦΙΑ, ΜΠΟΥΝΤΙΝΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ, ΜΠΟΥΝΤΙΝΟΥ ΜΑΡΙΑ, ΝΑΝΙΟΠΟΥΛΟΥ ΖΩΗ, ΝΑΝΙΟΠΟΥΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ, ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ, ΣΟΥΛΟΥΚΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ.

 

Επιστροφή επάνω